Αγιασμός – Έναρξη σχολικού έτους 2022-23

Αγαπητοί γονείς, το νέο σχολικό έτος 2022-23 ξεκινά και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας σας εύχεται καλή χρονιά. Ο Αγιασμός θα γίνει την Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου στις 9.30 π.μ. μετά τον αγιασμό του Νηπιαγωγείου. Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στις 9.20 χωρίς τσάντες και θα αποχωρήσουν στη συνέχεια, μετά την τέλεση του Αγιασμού, περίπου στις 10.30.  Δεν θα γίνει παράδοση βιβλίων. Οι γονείς μπορούν να παραστούν στον αγιασμό αλλά μόνο στον αύλειο χώρο. (συστήνεται η χρήση μάσκας).

Την επομένη, Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά, με πλήρες πρόγραμμα πρωινού και Ολοημέρου. Τα παιδιά θα προσέλθουν με τις τσάντες τους πριν τις 8.15 π.μ. όταν και θα χτυπήσει το κουδούνι για  την πρωινή προσευχή. Η χρήση της μάσκας είναι προαιρετική και δεν υπάρχει εντολή για διεξαγωγή αυτοδιαγνωστικού ελέγχου COVID-19 για μαθητές και μαθήτριες.

Με εκτίμηση,

Ο Σύλλογος Διδ/ντων του Σχολείου