Επικοινωνία με τους δασκάλους!

Αγαπητοί γονείς και μαθητές

Εύχομαι σε όλους ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, υγεία, υπομονή και πολλή δύναμη στις δύσκολες μέρες που περνάμε. Γνωρίζοντας τα ιδιαίτερα προβλήματα που αντιμετωπίζετε τώρα που τα παιδιά βρίσκονται  στο σπίτι, έχουμε ξεκινήσει τις ενέργειες για να «συναντηθούμε», έστω ηλεκτρονικά. Σας έχουμε ζητήσει να μας στείλετε τον αριθμό του κινητού σας και τη διεύθυνση του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Κάποιοι ανταποκρίθηκαν. Θέλουμε όμως στην Ομάδα μας, να είναι παρόντες όλοι οι Γονείς. Μπορείτε με τις οικογενειακές και κοινωνικές σχέσεις που έχετε να το συζητήσετε και να παρακινήσετε, όσους δεν έχουν ανταποκριθεί ακόμα, να στείλουν αυτά τα στοιχεία που είναι απαραίτητα για την επικοινωνία μας. (Αν είναι δυνατόν μέχρι αύριο). Ας έχουμε στο μυαλό μας ότι αυτές τις «παράξενες ημέρες» θα πρέπει να αναδειχθεί η αλληλοϋποστήριξη και αλληλοβοήθεια. Όσον αφορά τις επόμενες ενέργειές μας για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση, θα ενημερωθείτε σύντομα. Γνωρίζω ότι υπάρχουν αρκετές απορίες, ερωτήματα. Περιμένετε να ολοκληρώσουμε τις απαιτούμενες ενέργειές μας και θα σας ενημερώσουμε.

Να είστε καλά
Η Διευθύντρια του Σχολείου