Οδηγίες σύνδεσης και εγγραφής μαθητών στην πλατφόρμα e-class

Αγαπητοί μου μαθητές και μαθήτριες,

Τώρα που βρισκόμαστε όλοι στο σπίτι, λόγω της πανδημίας του κορωνοιού, ένας τρόπος για να διατηρήσουμε την επαφή μας με την εκπαιδευτική  διαδικασία και το σχολείο είναι η εξ αποστάσεως διδασκαλία που οργανώνει το υπουργείο Παιδείας. Στο σχολείο μας, θα χρησιμοποιήσουμε για την ασύγχρονη εκπαίδευση, την εκπαιδευτική πλατφόρμα e-class ή αλλιώς Ηλεκτρονική Τάξη (η-τάξη).Η υπηρεσία Ηλεκτρονικής Σχολικής Τάξης (η-Τάξη), είναι διαθέσιμη στη διεύθυνση e-class.

Παρακολουθήστε αυτό το βίντεο για να δείτε τις οδηγίες σύνδεσης στην πλατφόρμα e-class καθώς και αυτό το βίντεο με οδηγίες για την εγγραφή σας στα ψηφιακά μαθήματα. Οδηγίες σύνδεσης μπορείτε να δείτε και  Εδώ!!!

Καλή αρχή στον ψηφιακό κόσμο και εποικοδομητική χρήση του Διαδικτύου και της ψηφιακής υποδομής!