Τα πιο όμορφα Χριστούγεννα!

Τα πιο λαμπρά Χριστούγεννα!

και γιατί όχι… τα πιο ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ έζησαν φέτος οι μαθητές του Σχολείου μας !!!!

Τα κάλαντα να αντηχούν από κάθε τάξη..! Οι Δασκάλες συνεργατικά δημιούργησαν όμορφες κατασκευές… !!!!!!

Παρ’ όλες τις απουσίες μαθητών από ιώσεις έγινε με λαμπρότητα η Χριστουγεννιάτικη γιορτή!

Ο Σύλλογος με ομόφωνη απόφαση δέχτηκε τους γονείς να την παρακολουθήσουν.

Ακούστηκαν κάλαντα από τη χορωδία, ποιήματα από τις μικρές τάξεις και παίχτηκε θέατρο με τιμώμενο πρόσωπο τον Άγιο Βασίλη!!!!!

Παραμονές Χριστουγέννων ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων έξω από το σχολείο διοργάνωσε Χριστουγεννιάτικη γιορτή… όπου τα παιδιά διασκέδασαν χόρεψαν και κεράστηκαν από εδέσματα που παραθέσαμε όλες οι μητέρες των μαθητών!

Έγινε γιορτή  και η κλήρωση της  λαχειοφόρου αγοράς του συλλόγου…που έγινε με στόχο την ενίσχυση του τεχνολογικού εξοπλισμού του σχολείου μας!